Інформація Обраних

Роджер Пенроуз
Роджер Пенроуз (* 8 серпня 1931, Колчестер, Великобританія) — англійський математик та теоретичний фізик, який працює в галузях математичної фізики та космології. Автор теорії твісторів. Відомий своїми популярно-науковими книгами з космології та теорії штучного інтелекту.

 

Біографія

Роджер Пенроуз — син медичного генетика Лайонела Пенроуза та лікарки Маргарет Лизерс. В дитинстві був вундеркіндом. Брат фізика Олівера Пенроуза та Джонатана Пенроуза, шахіста і психолога. Батько Пенроуза емігрував в Канаду в місто Лондон (Онтаріо), де син навчався в школі.

В 1945 році родина повернулася до Англії і Пенроуз навчався в Університетському коледжі Лондона, де його батько став професором генетики. Після закінчення бакалаврату він вчився в Кембріджському університеті, де захистив докторську дисертацію в 1957 році під керівництвом Джона Артура Тодда. Крім того він слухав лекції з фізики Пола Дірака, Германа Бонді та зазнав впливу космолога Деніса Скіами.

В 1956—1957 роках був професором-асистентом в Бедфордському коледжі, після чого перейшов до Коледжу Св. Джона в Кембріджі.

В 1959—1961 роках працював в США в Прінстонському та Сиракузькому університетах.

В 1961—1963 роках працював в Кінгз коледжі Кембріджу. В 1963—1964 роках був запрошеним професором в Техаському університеті в Остіні. В 1964 році був доцентом та від 1966 професорм прикладної математики в Біркбекському коледжі в Лондоні. В 1973 році став професором в Оксфордському університеті. Від 1992 до 1995 був президентом Міжнародного товариства загальної відносності та гравітації. В 1998 році вийшов на пенсію та став професором геометрії в Грешамському коледжі в Лондоні.

У 1989 році вийшла його книга «Новий розум короля» в якій автор викладає свої думки про теорію так званого сильного штучного інтелекту, обгрунтовуючи неспроможність втілення в життя такої форми штучного інтелекту.

У 2004 році Пенроуз випустив книгу Шлях до реальності (англ. The Road to Reality) з викладенням власних поглядів на закони Всесвіту, 1099 сторінок, що містять великі коментарі до законів фізики.

У 2005 році, в червневому номері журналу Discover, Пенроуз виклав власну інтерпретацію квантової механіки.Создан 27 апр 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником