Інформація Обраних

Стівен Гокінг
Сті́вен Ві́льям Го́кінг (англ. Stephen William Hawking; *8 січня 1942, Оксфорд, Велика Британія) — фізик-теоретик.

 

Біографія

Стівен Гокінг народився в 1942 році. В 1962 він закінчив Оксфордський університет та почав заняття теоретичною фізикою. Саме тоді у нього почали з'являтись ознаки бокового аміотрофічного склерозу, які призвели до паралічу. В 1965 Гокінг одружився з Джейн Вайлд, пізніше в них народилась дочка та двоє синів. Після операції на горлі в 1985 році Гокінг втратив здатність говорити. Друзі подарували йому синтезатор мовлення, який було встановлено на його візку та з допомогою якого Гокінг може спілкуватися з людьми. Зараз він обіймає посаду Лукасівського професора математики в Кембриджському університеті, тобто ту саму посаду, що її триста років тому обіймав Ісаак Ньютон. Незважаючи на тяжку хворобу, Гокінґ веде активне життя, приміром у січні 2007 року він здійснив політ у невагомості на спеціально обладнаному літаку, а на 2009 рік заплановано його політ у космос.

 

Наукова діяльність

Дослідження Гокінга переважно стосуються космології та квантової гравітації. Його основні досягнення:
- використання термодинаміки до чорних дір.
- доведення того, що чорні діри "випаровуються" за рахунок явища, яке отримало назву випромінювання Гокінга.
- 21 липня 2004 Гокінґ представив доповідь, в якій виклав свою точку зору на розв'язання парадоксу про зникнення інформації в чорній дірі.

 

Популяризація науки

Гокінг активно займається популяризацією науки. У квітні 1988 року вийшла його книга «Коротка історія часу», яка стала бестселером. Завдяки цій книзі Гокінг став відомим на весь світ. У передмові він писав:

Мені сказали, що кожна поміщена у книзі формула зменшить удвічі кількість покупців. Тоді я вирішив взагалі обходитись без формул. Щоправда, наприкінці я таки написав одне рівняння - знамените рівняння Ейнштейна E=mc².

Потім були написані книги «Чорні діри та молоді всесвіти» (1993) та «Світ у горіховій шкарлупці» (2001). У 2005 році вийшло нове видання «Короткої історії часу» — «Найкоротша історія часу», написане у співавторстві з Леонардом Млодиновим.


Відомий за працями з: дослідження чорних дір; теоретичної космології; квантової гравітації.

Визначні нагороди: Prince of Asturias Award (1989) Copley Medal (2006)Создан 28 апр 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником