Інформація Обраних

Девід Гросс
Девід Джонатан Гросс (англ. Девід Джонатан брутто; рід 19 лютого 1941, Вашингтон.) - Американський фізик, лауреат Нобелівської премії з фізики в 2004 р. «За відкриття асимптотичної свободи в теорії сильних взаємодій » (спільно з Ф. Вільчеком і Д. Політцером).

Коротка біографія

Гросс навчався в Єврейському університеті в Єрусалимі (Ізраїль), де в 1962 році отримав ступінь магістра. У 1966 р. захистив дисертацію на ступінь доктора філософії за спеціальністю фізика (кандидата наук) в Каліфорнійському університеті в Берклі. До 1997 р. був молодшим науковим співробітником в Гарвардському університеті і професором у Прінстонському університеті. У 1987 р. отримав грант фонду Мак-Артурів і в 1988 р. медаль імені Дірака. В даний час займає професуру імені Фредеріка Глюка з теоретичної фізики в Інституті теоретичної фізики імені Кавлі Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі.

У 1973 р, спільно зі своїм першим аспірантом -. Френком Вільчеком - виявив асимптотичну свободу, згідно з якою сильна взаємодія між кварками слабшає з зменшенням відстані між ними. У випадку дуже близького розташування кварків вони ведуть себе як вільні частки. Ця теорія (також незалежно відкрита Девідом Політцером) стала важливим кроком на шляху розвитку квантової хромодинаміки. Крім того Гросс, спільно з Джеффрі Харві, Емілем Мартінека і Райаном Ромом, розвинув гетеритичну теорію струн.

У 2000 році Гросс отримав премію Харві (Хайфа) з фізики. А в 2004 році - Нобелівську.Создан 04 мая 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником